Dlaczego Warto Uruchomić Własną Usługę SaaS Szczególnie Dla Biznesów i Instytucji

Dlaczego Warto Uruchomić Własną Usługę SaaS Szczególnie Dla Biznesów i Instytucji

Wiedza to klucz do sukcesu. Obecnie rynek poszukuje specjalistów i ekspertów, którzy dodatkowo umieją przekazać swoją wiedzę. Jeżeli znasz się na technologii, biznesie, psychologii czy wymyśliłeś coś z designu albo każdej innej dziedziny, to masz ogromne szans w tak zwanym SaaS’ie. Zobacz o co w nim chodzi i dlaczego warto uruchomić własną usługę Saas.

Rynek zdominowany technologicznie, gwarantujący pracę dla programistów, designerów, analityków, osób zajmujących się automatyzacją, potrzebuje ekspertów, którzy potrafiliby w przejrzysty sposób przekazać swoją wiedzę innym osobom. Takie umiejętności są typowe dla usługi SaaS.

Pomysł na usługę w chmurze, która byłaby skierowana do firm, biznesów, klientów prywatnych czy szerokiego grona odbiorców to strzał w dziesiątkę. Obecnie covid wymusił na wielu przedsiębiorcach umiejętności poruszania się po pracy zdalnej. Platforma dla firm, stworzona przez ciebie może nawet w sposób pasywny przynieść pokaźny zysk. Osoby, które mają biznes są przyzwyczajone, że płacą za wygodne rozwiązania. Osoby, które działają w pojedynkę szukają raczej rozwiązań darmowych, tańszych, a przecież na rynku dostępne są Google i Facebook.

Jeżeli więc masz takie umiejętności a do tego ciekawy pomysł, który przerośnie wymienione media społecznościowe, które są darmowe, to będziesz milionerem. Dlatego jest to opcja wata uwagi, pod warunkiem, że masz trochę pieniędzy na inwestycje i pomysły na to, aby twoja platforma dla biznesów była lepsza niż wspomniane social media.

Swój pomysł warto skonsultować w ramach dostępnych, darmowych usług doradczych. Jeżeli masz znajomego studenta, to niech wybierze się do profesorów, pogada z kumplami, omówi biznesplan z działem doradczym dla studentów. A sam możesz spróbować porozmawiać o tym z szefostwem firm. Często są zainteresowani nowościami i oferują finansowanie, w zamian za darmowe korzystanie albo kilka procent udziału. Jeżeli projekt ma ręce i nogi, rzeczywiście jest rewolucyjny to masz ogromne szanse w SaaS.

Źródło: dorabiam.online.